Dlaczego nic mnie nie cieszy?

Mam 34 lata, 2 dzieci. Okolo 2 lat temu przeprowadzilismy sie za granice ze wzgledu na moja prace. Jestem z natury perfekcjonistka i mam sklonnosci do "czarnowidztwa". Od pewnego czas nie jestem w stanie poradzic sobie Sama ze osoba. Nic mnie nie cieszy, w pracy czuje sie niewystarczajaco dobra, komunikacja w obcym jezyku nie ulatwia sprawy. Czuje sie gorsza a czasami nawet mam wrazenie wysmiewana przez kolegow w pracy. Znajomych praktycznie nie mam. A napewno nie na tyle dobrych by czasem wylac smutki. W malzenstwie ostatnio sie nam nie uklada- maz jest lekkoduchem, czeka na mozliwosc wyrwania sie NP. na windsurfing. W domu malo co go intersuje spedza czas na przegladaniu internetu. Mamy male mieszkanie, gnieciemy sie- kazdy dzien wyglada tak samo. Weekend tez ma swoj scenariusz - spedze go najprawdopodobniej Sama z dziecmi. N Praca nie daje mi radosci powoduje raczej frustracje i obniza jeszcze bardziej moja samoocene. Stosunki z mezem powoduja ze nie czuje sie dobrze jako kobieta - maz przeklada internet na normalne malzenskie kontakty. Jedyna radoscia sa dzieci. Mimo ze je mam zdarzaja mi sie bardzo ostre Stand depresyjne nie mam wtedy zupelnie ochoty do zycia , jestem poirytowana, rozdrazniona mam mysli samobojcze ( choc nigdy bym tego nie zrobila dzieciom i moim rodzicom) przeraza mnie ze sama doprowadzam do takich dolkow. Po gorszym okresie jest lepiej radze sobie, staram sie nie przejmowac praca, toleruje meza wybryki itd. Zauwazylam ze wahania nadtroju w jakis sposob pokrywaja sie z cyklem i pewnie sa zwiazane tez z hormonami. Gdzie szukac pomocy? Niestety mieszkam za granica...

Witam, z informacji jakie Pani opisała wynika, że ma Pani prawdopodobnie depresję. Podłoże takich stanów jest bardzo rożne i należy się mu przyjrzeć indywidualnie, ale z pewnością potrzebuje Pani pomocy. Mieszkanie za granicą nie jest duża barierą ponieważ wielu psychoterapeutów prowadzi psychoterapię przez skype. Zachęcam Panią do skorzystania z takiej formy pomocy, jeśli byłaby Pani zainteresowanakontaktem ze mną, proszę o maila annabernatowska@o2.pl. Pozdrawiam

Witam,
myślę, że w pierwszej kolejności powinna Pani udać się na konsultację endokrynologiczną aby wykluczyć ewentualne zaburzenia hormonalne. Jeżeli związek pomiędzy Pani gospodarką hormonalną zostanie wykluczony warto byłoby udać się do lekarza psychiatry oraz skorzystać z konsultacji psychologicznej w celu postawienia odpowiedniej diagnozy, wdrożenia ewentualnego leczenia oraz terapii. Podczas kilku spotkań mogłaby Pani wypracować efektywne sposoby radzenia sobie ze stresem i trudnościami, popracować nad motywacją i samooceną co wpłynie korzystnie na Pani samopoczucie psychiczne, fizyczne oraz jakość życia. Z Pani wypowiedzi wynika, że nie ma Pani przy sobie bliskiej osoby, z którą może Pani porozmawiać o problemach więc tym bardziej dobrze byłoby aby skorzystała Pani ze wsparcia psychologicznego. Rozumiem, że mieszkając za granicą jest to utrudnione, wielokrotnie w swojej pracy spotykam takie opinie. Wiele osób korzysta z możliwości odbywania konsultacji psychiatrycznych oraz psychologicznych online np. za pośrednictwem skype. Osobiście uważam, że jest to odpowiednia forma kontaktu ze specjalistą na odległość.
Powodzenia!

Zachęcam do skorzystania z psychoterapii. W Pani sytuacji- pracy i pobytu za granicą- warto poszukać gabinetów pracujących online (np poprzez Skype). Niektóre gabinety oferują taka formę pomocy właśnie dla osób w Pani położeniu. Specjalista nie tylko wesprze, pomoże zdiagnozować głębsze źródła trudności (choć na pewno ogromny wpływ ma na to praca za granicą, poczucie osamotnienia, brak wsparcia i bliskości, a być może także stres, przemęczenie, nadmiar obowiązków itp). Wspólnie będzie można podjąć pracę nad zmianą i poprawą nie tylko odczuwanej jakości życia, ale także radości z niego. W razie potrzeby psycholog zachęci do podjęcia kontaktu z lekarzem psychiatrą i rozpoczęcia farmakoterapii. Dodatkowo może okazać się wskazana konsultacja lub podjęcie psychoterapii par i małżeństw, która pomoże Państwo odbudować małżeńską więź, poczucie zaangażowania i bliskości, wzajemnego zrozumienia, jasnej komunikacji oraz współpracy w życiowych zadaniach. Zdecydowanie warto poszukać pomocy, szczególnie, jeśli pojawiają się już myśli samobójcze.

Witam Panią,
Przebywa Pani za granicą, w innej kulturze, wśród nieznanych
ludzi mówiących w obcym języku, z dala od rodziny
i przyjaciół.
Przeżyła Pani stres związany z koniecznością odnalezienia się
w nowej rzeczywistości i szybkiego przystosowania się
do obowiązujących tam kryteriów życia a także stres
związany z pracą i współpracownikami.
Potrzebuje Pani kogoś bliskiego z kim mogłaby Pani
porozmawiać o swoich problemach, kto wsparłby Panią
w trudnych chwilach, z kim mogłaby Pani mile
spędzić czas.
Niestety, jedyna bliska tam osoba – mąż, „przekłada
internet na normalne małżeńskie kontakty”.
Brak wsparcia ze strony otoczenia rodzi poczucie
osamotnienia, bezsilności, wzmaga poziom stresu,
utratę poczucia bezpieczeństwa i sprawia, że traci Pani
radość życia. To wszystko wzmaga Pani podatność
na zaburzenia depresyjne.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
oraz zdobyć umiejętność radzenia sobie ze stresem,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl