Stany depresyjne po wyjeździe z kraju - jak sobie z nimi poradzić?

Witam! Od kilku miesiecy miewam stany depresyjne i nie umiem sobie z tym poradzic. Dwa lata temu przeprowadzilam sie do innego kraju i nie potrafie sie odnalezc. W Polsce mialam wszystko bo skonczone studia, prace ktora lubilam, kochajacych ludzi wokolo.. tutaj czuje sie samotna, nierozumiana.. nie pomaga mi tez praca ktora wykonuje zdalnie gdyz siedze sama w domu, moj szef jest niestabilny emocjonalnie i na mnie tez to w jakis sposob wplywa. Probuje cieszyc sie z Tego co mam Ale nie jest to latwe.. znalezc fajna prace jest tu bardzo ciezko i na kazdym kroku pojawiaja sie jakies przeszkody. Wiem ze powinnam szukac nowej pracy i cos zmienic Ale czesto nie mam na to po prostu sily.. czy moglabym prosic o jakas rade? Ja sama nie umiem sie wziac w garsc.. powrot do Polski jest mozliwy Ale nie jest to takie latwe jak sie moze wydawac. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

Witam Panią,
Przebywa Pani za granicą, w innej kulturze, wśród nieznanych
ludzi mówiących w obcym języku, z dala od rodziny i przyjaciół.
Przeżyła Pani stres związany z koniecznością odnalezienia się
w nowej rzeczywistości i szybkiego przystosowania się
do obowiązujących tam kryteriów życia a także stres
związany z pracą i swoim szefem.
Potrzebuje Pani kogoś bliskiego z kim mogłaby Pani
porozmawiać o swoich problemach, kto wsparłby Panią
w trudnych chwilach, z kim mogłaby Pani mile
spędzić czas.
Niestety, jak Pani wspomniała, nie z Panią kochających ludzi
i czuje się Pani samotna.
Brak codziennego wsparcia ze strony otoczenia rodzi poczucie
osamotnienia, bezsilności, wzmaga poziom stresu,
utratę poczucia bezpieczeństwa i sprawia, że traci Pani
radość życia.
To wszystko wzmaga Pani podatność na zaburzenia depresyjne.
Dlatego zachęcam Panią do skonsultowania problemu
z polskim psychologiem.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
oraz zdobyć umiejętność radzenia sobie ze stresem,
dzięki czemu odzyska Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl