Samotność w obcym kraju a nadużywanie alkoholu

Witam!jestem Malgosia mam 46 lat.Od dluzszego czasu jezdze do Niemiec do pracy opiekowac sie osobami starszymi.Jest to trudna i stresujaca praca,za kazdym razem trafia sie na inna rodzine i inni podopieczni i inne miejscowosci.Niestety w kraju jest ciezko z praca tym bardziej ,ze mieszkam w malej miejscowosci.Zaczynam nie radzic sobie psychicznie.Jestem ciagle sama w obcym kraju z obcymi ludzmi.Nie mam nikogo na kogo moglabym liczyc,dlatego pije i to ostro.Moja kumpelka to flaszka.Jak sobie pomóc?

Witam,
Dłgotrwała rozłąka z najbliszymi, czy też przyjaciółmi poczucie samotności zagranicą, jak również ciężar pracy prawdopodobnie stają się coraz bardziej nie do zniesienia. Ucieczka w alkohol, to krótkotrwała iluzja poprawy. Warto się zastanowić nad różnymi altenatywami, aby przełamać impas, przerwać picie alkoholu i zacząć robić coś dla siebie.
Na początek warto zacząć od wsparcia profesjonalisty. Za granicą, jeśli nie zna Pani języka, jest to również możliwe przez np.:skype, część psychologów, psychoterapeutów pracuje również on-line. Współpraca może dostarczyć Pani wiedzę i umiejętności związane z radzeniem sobie z napięciem, stresem, również alkoholem.
Istotne jest również jak wspomniałam wprowadzenie jakiś zmian. Od dłuższego czasu Pani tak pracuje, schemat nie działa konstruktywnie, więc prawdopodobnie czas na udoskonalenie czegoś. Kierunek zależy od Pani. Najważniejsze to czuć się w komforcie i zgodzie z samym sobą.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Proszę spróbować znaleźć w miejscu,, gdzie Pani aktualnie jest, możliwości spotykania się z ludźmi. Są bowiem obecnie różnego rodzaju możliwości spotkań i nawiązywania znajomości - kluby tematyczne, spotkania dla samotnych, spotkania dla imigrantów itp. Takie spotkania pozwolą Pani zbudować sieć społeczną wokół siebie, dzięki której poczuje się Pani lepiej.
Jednakże nie można bagatelizować problemu alkoholu - tu doradzam udać się na terapię uzależnień (do Poradni Leczenia Uzależnień, do gabinetu prywatnego, czy poprzez Skype z psychologiem z Polski). Im szybciej pozbędzie się Pani tego problemu, tym szybciej powróci Pani do spokoju i radości z życia. Pozdrawiam.