Nadużywanie alkoholu w ukryciu przez partnera

Witam. Mój chłopak pije codziennie po 3/4 piwa.. ostatnio znalazłam butelkę po wódce, którą schował .. próbowałam z nim o tym rozmawiać, ale twierdzi, że ''piwko po pracy czy do meczu to nic wielkiego ''.. ostatnio zauważyłam, że chowa przede mną alkohol i udaje, że nie pije.. czasami idzie to samochodu i pije. mówi, że go sprawdzam i że jest to śmieszne.. trwa to już dłużej niż rok

Są to książkowe objawy alkoholizmu-zaprzeczanie problemowi, ukrywanie się, częste spożycie... Polecam namówić chłopaka by podjął terapię.

Witam, nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która byłaby obojętna dla zdrowia. Jeżeli Pani chłopak ukrywa fakt picia przed panią, pije po kryjomu, regularnie, to może być to powód do niepokoju. Wskazaniem na uzależnienie może być: gdy alkohol odpręża i daje ulgę, redukuje napięcie i niepokój, osłabia poczucie winy, ułatwia zaśnięcie. Jeżeli picie trwa pomimo zaleceń o zaprzestaniu. Zwiększanie ilości spożywanego alkoholu (tolerancja), poszukiwanie sytuacji towarzyskich w celu napicia się, rozdrażnienie w sytuacjach braku dostępu do alkoholu, podejmowanie prób ograniczenia picia w celu udowodnienia posiadania kontroli nad piciem. Proszę się zastanowić czy takie sytuacje mają miejsce. Pomoc może Pani uzyskać w Poradni Terapii Uzależnień np. http://www.centrumodwykowe.waw.pl/. Pomocny link:
http://alkoholizm.eu/?sel=testy
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią. Jak Pani sama może dostrzec na problem wskazuje zachowanie Pani chłopaka, który stara się ukryć swoje picie przed Panią. Niestety tego typu zachowanie "zaprasza" otoczenie osoby pijącej ( w tym przypadku Panią) do brania odpowiedzialności za np. ograniczenie picia i/lub zapobieganie ewentualnym zagrożeniom. Bardzo proszę zwrócić uwagę na osobiste koszty jakie ponosi Pani w swoim związku. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/