Dlaczego nie czerpię przyjemności z masturbacji?

Mój problem polega na tym, że nie odczuwam przyjemności gdy wkładam sobie palec do pochwy - czy to minie? Odczuwam przyjemność przy zabawie łechtaczką i u wejścia do pochwy, jest taki punkt gdzie ponoć też powinno odczuwać się przyjemność, ja również nic nie czuję. Mam jeszcze jedno pytanie: moje wargi sromowe większe są naprawdę duże i nie wyglądają normalnie, ale wyglądają tak od zawsze - czy jest ze mną coś nie tak? Wargi sromowe mniejsze są bardzo asymetryczne, czy idzie coś z tym zrobić? Od razu mówię, że jestem dziewicą, mam 16 lat. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. :)

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Kobiece narządy płciowe różnią się rozmiarami i wyglądem u różnych kobiet. Jeśli martwisz się ich wyglądem warto porozmawiać o tym z lekarzem ginekologiem, który będzie mógł sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Wygląd warg sromowych można korygować za pomocą operacji plastycznych.
Nadal dojrzewasz i dopiero uczysz się swojego ciała. U kobiet, które rozpoczynają aktywność seksualną, sygnały docierające z łechtaczki wydają się być bardziej intensywne niż z pochwy. W miarę zdobywania doświadczeń seksualnych oraz poznawania swojego ciała, intensywność doznań będzie powinna się zwiększać, a Ty będziesz stawała się  bardziej świadoma swojego ciała i tego, co sprawia Ci przyjemność.
Jeżeli jednak martwisz się, że problem może być wywołany zaburzeniami somatycznymi, to warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem i opowiedzieć mu o swoich obawach.
Pozdrawiam