Dlaczego nie czuję przyjemności z seksu?

Witam, mam 28 lat, przez ostatnie kilka lat, nie mogłam poradzić sobie ze zbyt wielką ochotą na seks (nie miałam zycia seksualnego). Od 2 lat jestem w stałym związku, seks jest dla mnie dość satysfakcjonujący, ale ja... straciłam całkowicie na niego ochotę. Stało się to krótko po tym, jak zaczęłam brać pigułki antykoncepcyjne (zmieniałam je kilka razy, za każdym razem było to samo), a teraz po ich całkowitym odstawieniu, już 6 miesięcy, nadal nie mam ochoty. Jak można to naprawić?

Witam,

Jeżeli od 6 miesięcy nie stosujesz już doustnej antykoncepcji hormonalnej, nie można w żaden sposób kojarzyć twojego obecnego problemu ze wczesniejszym zażywaniem pigułek.
Przyczyn utraty ochoty na seks, może być wiele i nie można postawić diagnozy na podstawie tak krótkiego opisu.

Proponuję jednak, abyś zwróciła uwagę na to, jak wyglądają Twoje obecne relacje emocjonalne z partnerem. Czy w innych sferach życia, dobrze wam się układa?

Piszesz, że seks jest dla Ciebie "dość satysfakcjonujący", zatem może warto o tym porozmawiać z partnerem. Powiedzieć mu o swoich upodobaniach i oczekiwaniach, tak abyś mogła być bardziej zadowolona.

Serdecznie pozdrawiam.