Dlaczego nie mam krwawienia po leku DepoProvera?

Dzień dobry.Mam pytanie dotyczące zastrzyku Depo prowera.Ten zastrzyk przyjęłam po raz pierwszy 19 września i od tej pory nie mam miesiączki,nawet żadnego plamienia,po prostu nic.Czy to normalne przy tym zastrzyku że miesiączka całkowicie ustała ?Przed zastrzykiem przyjmowałam tabletki Slinda przez 3 miesiące i miałam skąpe jednodniowe plamienia.Zastrzyk przyjęłam 19 września,a był to też ostatni dzień przyjęcia tabletki aktywnej Slinda i później już nie miałam żadnego plamienia,ostatnie plamienie było 28 sierpnia.Byla też taka sytuacja że zdarzyło mi się jeden raz przyjąć tabletkę z ostatniego opakowania z 7 godzinnym opóźnieniem,a była to 9 tabletka z drugiego tygodnia, dzień wcześniej współżyłam.Czy mogę wykluczyć ciążę jeśli po miesiącu od pominięcia tabletki zrobiłam 3 testy ciążowe z moczu i wszystkie wyszły negatywne i zrobiłam też beta HCG z krwi po 5 tygodniach i po 7 tygodniach od pominięcia tabletki a wyniki to 1 mlU/ml.?Czy ten brak miesiączki to efekt uboczny stosowania zastrzyku Depo prowera?Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.
KOBIETA, 39 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

po zastosowaniu leku Depo-Provera miesiączka nie pojawia się u większości kobiet i nie stanowi to powodu do niepokoju.

Zastosowany zastrzyk zapewnił Pani natychmiastową ochronę przed zapłodnieniem, do którego nie doszło również w poprzednich cyklach, co potwierdzają wykonane testy ciążowe, dlatego spokojnie można wykluczyć ciążę.

Więcej informacji na temat zastrzyku antykoncepcyjnego przeczyta Pani w poniższych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/czy-w-polsce-jest-dostep-do-zastrzykow-antykoncepcyjnych https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-w-zastrzyku

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dzialaja-zastrzyki-antykoncepcji-hormonalnej https://portal.abczdrowie.pl/zastrzyk-antykoncepcyjny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.