Dlaczego nie mam miesiączki po porodzie? Co powinnam zrobić?

Witam!

Urodziłam synka 26.02.2010, miałam miesiączkę tylko 4 razy, a tak to nie miesiączkuję. Proszę mi powiedzieć z czym to może być związane? Co powinnam zrobić?

Witam serdecznie,

Zależy czy krami Pani jeszcze piersią. Jeżeli tak, to do momentu zakończenia karmienia piersią miesiączki mogą być nieregularne. Może pojawić się pierwsza miesiączka po porodzie a następnie może jej nie być przez dłuższy czas. Natomiast po zakończeniu jeszcze przez pół roku może dochodzić do zaburzeń cyklu.
Jeśli Pani sytuacja wygląda inaczej, tzn. nie karmi Pani piersią od pół roku, a miesiączki są nieregularne należy zgłosić się do ginekologa.

Należy również przy braku miesiączki wykluczyć ciążę.

Pozdrawiam