Dlaczego nie mam okresu? Czy to ma związek z opóźnieniem w przyjęciu jednej tabletki?

Biore tabletki Y*** o godz. 8 rano. W trzecim tygodniu miałam taki przypadek, że o godz. 9 przypomniałam sobie, że nie wzięłam tabletki, a tu patrze w opakowaniu jej nie ma. Nie wiem czy wzięłam ją mechanicznie jak zawsze, czy może dzień wcześniej przez przypadek, bo robię to już odruchowo. Zadzwonilam do swojego ginekologa i on polecil mi wziąż na wszelki wypadek tabletkę z nastepnego dnia i skończyć opakowanie wcześniej, a co za tym idzie, rozpocząć wcześniej 7-dniową przerwę i tak też zrobiłam. Już jest 4. dzień przerwy, a ja dalej nie mam plamienia. Zaznaczam, że zawsze je miałam 3 dnia, na poczatku brania tylko 4. Nie miałam w czasie przyjmowania tabletek żadnych biegunek ani wymiotów, wszystkie brałam regularnie. Czy krwawienie może zatrzymać się? Co się dzieje? Czy może być to spowodowane tym, że mam teraz upławy i lekkie pieczenie? Agata

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Lekarz postąpił właściwie. Stosowanie się do jego zaleceń spowodowało, że ryzyko ciąży nie jest zwiększone. Krwawienie nie zawsze musi pojawić się tego samego dnia - proszę spokojnie poczekać. Jeśli krwawienie nie wystąpi, proponuję wykonać test ciążowy. Jeśli wynik będzie negatywny, proszę dalej stosować tabletki i skontaktować się ze swoim ginekologiem, jeśli miesiączka nie wystąpi po kolejnym opakowaniu tabletek.

Świąd i pieczenie są objawami infekcji, która powinna być leczona, nie mają jednak wpływu na skuteczność tabletek.