Dlaczego nie mogę aplikować prawidłowo globulek?

Byłam dziś u ginekologa i wypisał mi jak zwykle tabletki dopochwowe na infekcje. Problem jest z tym, że nie umiem ich aplikować na więcej niż 1/3 palca. Nigdy nic tam nie wsadzalam, stosunku nie miałam,ponieważ zawsze mnie wtedy boli. Ginekologa to nie obchodzi, zawsze przy badaniu mnie boli. Dostaje jest jedynie odpowiedzi: przecież to nie boli, niech Pani nie wymyśla, będzie mi się tak Pani wierciła? itp. Podkreślam, że byłam u różnych ginekologów i na NFZ i prywatnie. Każda wizyta u ginekologa kończy się płaczem, już chodzę jak naprawdę muszę (najczęściej jak mam infekcje). Nie wiem co mam robić, do kogo się udać.
KOBIETA, 22 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zgodnie z etyką medyczną, każda pacjentka zasługuje na szacunek, empatię i odpowiednie traktowanie podczas wizyt u lekarza. Zrozumienie i wsparcie są niezmiernie ważne, szczególnie w przypadku wizyt związanych z kobiecym zdrowiem intymnym. Postępowanie ginekologa jest więc kompletnie niezrozumiałe i powinna się Pani udać do naprawdę dobrego specjalisty.

Problem ze zbyt ciasną pochwą, a co za tym idzie, dyskomfort spowodowany próbą stosowania globulek i stosunkiem może być związany z napięciem mięśni miednicznych. Jest to raczej czynnik występujący najczęściej podczas stosunku. Co do globulek, to może problemem jest błona dziewicza, dlatego musi to Pani ustalić u delikatnego ginekologa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-robic-z-bardzo-ciasna-pochwa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.