Dlaczego nie mogę się skoncentrować?

Witam. Od jakiegoś roku co jakiś czas mam tak że nagle mój mózg o niczym nie myśli i nie mogę skoncentrować się jest tak jakby czas się zatrzymał. Słyszę wszystko ale moja reakcja jest obuźniona. Nie mogę za bardzo nic zrobić jestem jakby w jakimś transie. Co to może być?

Dzień dobry. W podobny sposób może wyglądać reakcja na stres, zaburzenia nastroju na podłożu hormonalnym, zaburzenia adaptacyjne. Jest Pani osobą młodą i znajduje się w okresie dojrzewania, który sam w sobie jest jednym z obciążających czynników. Charakteryzuje się bowiem obniżoną koncentracją i zaburzeniami uwagi. To czas, w którym następuje bardzo dynamiczny rozwój hormonalny i zmiany te są bardzo obciążające dla organizmu. Jeżeli czynniki, które wymieniam wyżej dodatkowo pojawiają się właśnie w okresie dojrzewania, to może wpływać znacznie na pogorszenie funkcjonowania również w taki sposób jak Pani to opisuje. Niezależnie od tego namawiam Panią na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu celem skonsultowania sprawy. Może warto skontrolować Pani stan ogólny pod kątem medycznym w ramach profilaktyki. Pozdrawiam serdecznie.