Dlaczego nie osiągam orgazmów podczas seksu?

Witam. Rozpoczęłam współżycie dosyć niedawno jakieś 6 miesięcy temu. Współżyjemy z moim chłopakiem regularnie. Jednak ani razu nie osiągnęłam orgazmu, NAWET poprzez stymulację łechtaczki. Pochwa mi się nawilża, ale nic więcej. Nie czuje jakiejś przyjemności.Nigdy wcześniej nie mastrubowałam się i teraz też jak zaczynam próbować to nic nie czuję. Nie wiem czemu.. Może źle to robię? Czy coś jest ze mną nie tak ? Kiedy mam zacząć się martwić ?

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od zachęcenia Pani do zaprzyjaźnienia się ze sobą, ze swoim ciałem, poprzez:
- masaż
- akupresura
- medytacja
- joga
- Tai-chi
- Taniec brzucha
- głęboki oddech przeponowy
Są to techniki (pozamechanistyczne), ułatwiające odczuwanie zmysłów, płynących z ciała, które to z kolei mają istotny wpływ na odczuwanie doznań seksualnych.
Jest to pewien proces..., nie ma szybkiej metody.

Może Pani również równolegle skorzystać z konsultacji seksuologicznej.

Życzę Pani radości,
Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry!

Dla większości kobiet orgazm nie jest reakcją automatyczną, odruchową. Jest kwestią nauki, cierpliwości, stopniowego zbierania doświadczeń. Zachęcam do pozytywnego nastawienia i cieszenia się seksem.

Pozdrawiam!