Dlaczego niektóre dziewczyny biorą tabletki już od 1 dnia cyklu, a mi lekarz zalecił brać od 5 dnia cyklu?

Dlaczego niektóre dziewczyny biorą tabletki już od 1 dnia cyklu, a mi lekarz zalecił brać od 5 dnia cyklu? Od kiedy będę miała pełną ochronę? Czy to ma jakieś znaczenie, że biorę 5 dnia tabletki a nie pierwszego?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Nie wiem, z jakiego powodu lekarz zlecił Pani przyjęcie pierwszej tabletki w 5 dniu cyklu. W tej sytuacji działanie antykoncepcyjne hormonów zachowane będzie dopiero po przyjęciu 7 tabletki. Przez pierwszy tydzień należy więc zachować wstrzemięźliwość lub zastosować prezerwatywę.
Pozdrawiam serdecznie!