Dlaczego niemowlę oddało śluzowy stolec?

Witam! Wczoraj mój 10 miesięczny synek dostał szczepionkę na żółtaczkę trzecią dawkę, wystąpiła temperatura wczoraj 38.3 i dziś także jest podaje paracetamol w czopkach . Zaniepokoil mnie śluz który wypróżnił razem z kałem i zielona kulka czy mam się czym martwić? Synek ma apetyt piję i je normalnie.

Redakcja abcZdrowie

Witam, każde szczepienie, w tym szczepienie przeciw WZW typu B, może nieść za sobą reakcję układu immunologicznego w postaci gorączki. O wszelkich możliwych reakcjach organizmu dziecka na szczepionkę powinna Pani zostać poinformowana przez pediatrę, który zawalifikował dziecko do szczepienia. Tutaj więcej o chorobie i szczepieniu przeciwko WZW typu B: https://portal.abczdrowie.pl/szczepienie-przeciw-wzw-b. Oczywiście, jeśli gorączka będzie się utrzymywać lub pojawią się inne, niepokojące objawy, należy niezwłocznie poinformować o tym fakcie lekarza – w przypadku niemowląt nie można bagatelizować żadnych objawów. Gorączka może świadczyć również o toczącej się infekcji, jednak jeśli dziecko pozostanie spokojne, radosne i nie będzie manifestowało żadnych dolegliwości, to prawdopodobnie nie ma powodu do zmartwień. Śluz w stolcu nie zawsze jest alarmujący – jeśli wystąpi incydentalnie i dodatkowo nie towarzyszą mu inne objawy, to nie ma powodu do zmartwień. W przypadku zwiększenia częstotliwości stolców czy pojawieniu się innego koloru lub konsystencji kupy, proszę zgłosić to lekarzowi – śluz i nieustająca gorączka mogą świadczyć o infekcji wirusowej. Zachęcam do zapoznania się z artykułem, omawiającym ten problem: https://parenting.pl/sluz-w-kupce-niemowlaka. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.