Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 3 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego niemowlę oddało śluzowy stolec?

Witam! Wczoraj mój 10 miesięczny synek dostał szczepionkę na żółtaczkę trzecią dawkę, wystąpiła temperatura wczoraj 38.3 i dziś także jest podaje paracetamol w czopkach . Zaniepokoil mnie śluz który wypróżnił razem z kałem i zielona kulka czy mam się czym martwić? Synek ma apetyt piję i je normalnie.
KOBIETA, 26 LAT 2 tygodnie temu

Codzienna pielęgnacja zdrowej skóry niemowląt i małych dzieci

Skóra maluszka jest wyjątkowo delikatna, dlatego wymaga specjalnej ochrony i pielęgnacji. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak dbać o nią każdego dnia.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, każde szczepienie, w tym szczepienie przeciw WZW typu B, może nieść za sobą reakcję układu immunologicznego w postaci gorączki. O wszelkich możliwych reakcjach organizmu dziecka na szczepionkę powinna Pani zostać poinformowana przez pediatrę, który zawalifikował dziecko do szczepienia. Tutaj więcej o chorobie i szczepieniu przeciwko WZW typu B: https://portal.abczdrowie.pl/szczepienie-przeciw-wzw-b. Oczywiście, jeśli gorączka będzie się utrzymywać lub pojawią się inne, niepokojące objawy, należy niezwłocznie poinformować o tym fakcie lekarza – w przypadku niemowląt nie można bagatelizować żadnych objawów. Gorączka może świadczyć również o toczącej się infekcji, jednak jeśli dziecko pozostanie spokojne, radosne i nie będzie manifestowało żadnych dolegliwości, to prawdopodobnie nie ma powodu do zmartwień. Śluz w stolcu nie zawsze jest alarmujący – jeśli wystąpi incydentalnie i dodatkowo nie towarzyszą mu inne objawy, to nie ma powodu do zmartwień. W przypadku zwiększenia częstotliwości stolców czy pojawieniu się innego koloru lub konsystencji kupy, proszę zgłosić to lekarzowi – śluz i nieustająca gorączka mogą świadczyć o infekcji wirusowej. Zachęcam do zapoznania się z artykułem, omawiającym ten problem: https://parenting.pl/sluz-w-kupce-niemowlaka. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy