Dlaczego od paru miesięcy nic mi się nie chce?

Witam, od paru miesięcy nic mi się nie chce, nie mam ochoty wychodzić do ludzi, a jak już jestem wśród ludzi nie potrafię z nimi rozmawiać. Kiedyś byłam bardzo komunikatywną osoba, na obecną chwilę nie potrafię przeprowadzić normalnej rozmowy, przychodzi stres. Jak mam jechać pociągiem , autobusem czuje wzrok na sobie. Wydaje mi się , że może mieć to coś wspólnego z kondycja psychiczną. Obawiam się najgorszego , depresji ! Nie wiem co mam z sobą zrobić, jak mam iść do pracy, myślę o kontakcie z współpracownikami to mam niechęć. Wstydze się, boje się. Kiedyś uwielbiałam towarzystwo ludzi. Teraz nawet ze swoim partnerem, rodzina nie potrafię gdzieś wyjść , porozmawiać. Dlaczego ? Powinnam się udać do psychiatry ?

Witam. Koniecznie powinna Pani skonsultować się z psychiatrą lub z psychoterapeutą, ponieważ opisywane przez Panią objawy rzeczywiście wskazują na jakiś problem natury psychicznej. Niezależnie od tego, czy to faktycznie depresja czy nie, jeśli Pani nic z tym nie zrobi, prawdopodobnie będzie coraz gorzej. Pozdrawiam i trzymam kciuki!