Jak odzyskać radość z życia?

Witam Mam 19 lat i nie wiem co mi się dzieje. Przestałam pić (piłam codziennie przez około rok) i dziwnie się czuję. Zamykam się w swoim pokoju, unikam ludzi i domowników, lubię czas spędzać w samotności, kiedy siedzę zamknięta w swoim pokoju czuje smutek i przygnębienie, straciłam trochę apetyt (już nie jem tak dużo jak kiedyś, teraz to z 2 posiłki dziennie), nie mam na nic ochoty żeby coś w domu zrobić, wolę leżeć w łóżku i słuchać muzyki niż coś robić, a kiedyś tak nie było. Proszę o odpowied

Witam,

objawy, które Pani prezentuje wskazują na depresję, w związku, z tym zalecana jest konsultacja psychiatryczna, w celu leczenia metodą farmakoterapii (antydepresanty) i równolegle leczenie metodą psychoterapii najlepiej poznawczo - behawioralną, pomocy można szukać w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ).

Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Opisany przez Panią stan pasuje do opisu depresji, jednak diagnoza może zostać postawiona tylko i wyłącznie podczas bezpośredniego kontaktu ze specjalistą - psychologiem, który to będzie miał możliwość zebrania większej ilości danych na Pani temat.
Jeśli diagnoza potwierdzi depresję - w zależności od stopnia zaawansowania, należy podjąć psychoterapię oraz ewentualne wspomaganie farmakologiczne.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

Dzień dobry.

Proponuję Pani wizytę u lekarza psychiatry,a następnie u psychoterapeuty celem połączenia leczenia farmakologicznego z psychoterapeutycznym.

Do tego momentu w trudnych chwilach polecam bezpłatną infolinię - 116 123 - Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym - czynny codziennie w godz. 14 - 22.

Życząc odwagi i sukcesów,
Dariusz Pysz-Waberski