Czy uzależnienie od czekolady wynika z depresji?

Mam zdiagnozowaną i leczona depresję. Przyczyną jest problem z bólem barku. Generalnie od kilku długich lat przyjmuje silne leki przeciwbólowe. Niestety poprawy nie ma. Obecnie jestem uzależniony od leków przeciwbólowych, ale nie mogę ich ani zmienić ani przerwać ich przyjmowania. I sedno sprawy...uzależniony jestem od czekolady...mogę zjeść każda ilość....nie usnę bez zjedzenia kilku batonów....czy można mi jakoś pomóc? Czy może to być powiązane z depresją? Wagę mam na stałym poziomie...

Witam, leczenie farmakologiczne (jeśli poprawy nie ma, może warto zmienić specjalistę), w połączeniu z psychoterapią daje najlepsze efekty, uzależnienie od czekolady może wiązać się ze zdiagnozowana depresją, choć nie musi i nie słodycze wydają się kluczowym problemem, zachęcam do podjęcia terapii on-line, Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry.

Myślę, że powinien Pan powiedzieć o tym swojemu lekarzowi psychiatrze oraz psychoterapeucie.
Pomoc w/w specjalistów jest najlepszym sposobem na depresję.

Życząc odwagi i wytrwałości,
Dariusz Pysz-Waberski