Jak pozbyć się depresyjnych myśli w młodym wieku?

Witam.Mam 18 lat i choruję na depresję.Mam myśli samobójcze.Depresja pojawiła się wtedy kiedy powiesił się mój sąsiad który też chorował na depresję.Wiem że kiedyś był normalny,ale depresja go zniszczyła.Ja przestraszyłem się że mnie też może to dopaśc i odrazu w mojej głowie pojawiło się jakieś dziwne uczucie.Po dwóch dniach zaczołem mieć myśli samobójcze.Odczuwałem i odczuwam taki przymus zrobienia tego,ja nie chce ale to coś mi każe.Co robić kiedyś byłem normalny.Jestem nerwicowy i wrażliwy.

Dzień dobry.

Oprócz regularnych wizyt u psychiatry zalecam stałe leczenie psychoterapeutyczne.
Wizyty u obu specjalistów są jednym z najlepszych metod do tego, aby poradzić sobie z chorobą.
W tym czasie w chwilach lęku, niepokoju oraz innych niechcianych emocji proponuję zadzwonić na bezpłatną infolinię 116 123 czynną codziennie od 14 do 22.

Życzę odwagi i wytrwałości,
Dariusz Pysz-Waberski

Proszę koniecznie zasięgnąć porady psychiatry - konieczne jest szybkie wdrożenie leczenia, a jeśli myśli samobójcze będą się nasilać - hospitalizacja. Depresja jest chorobą, którą należy i można efektywnie leczyć.