Dlaczego od pewnego czasu strzelają mi stawy?

Witam mam 21 lat i od pewnego czasu strzelają mi stawy. Wszystkie: barki, kolana, w biodrze, szyja, stopa, dłonie. Kiedy tylko wstanę po dłuższym czasie spędzonym w jednej pozycji to przez minutę chrupię jakbym chodził po rozsypanych chipsach.. Wcześniej nigdy tak nie miałem musiałem się narastać, żeby chociażby strzelić palcami. Dodam, że od dwóch lat trenuję na siłowni, a teraz przed latem stosowałem dietę redukcyjną, aby mięśnie ładnie latam wyglądały np. na plaży. Dieta była dobrze zbilansowana, ale możliwe że czasem zbyt rygorystyczna, choć deficyt kaloryczny był prawidłowy to często go pogłębiałem w robiąc spontaniczne treningi tlenowe (bieganie, rower) trenowałem też zbyt ciężko siłowo. To spowodowało silne przemęczenie organizmu, i lekkie kontuzje mięśni naramiennych, przebiegniętych i pośladkowych, ale te udało się szybko zaleczyć masażem, rozciąganiem i ćwiczeniami rehabilitacyjnymi. Podniosłem też delikatnie kalorie i zmniejszyłem objętość wysiłku tlenowego. Teraz czuję się już dobrze od mniej więcej miesiąca, ale strzelanie które pojawiło się właśnie w okresie przemęczenia fizycznego nie minęło. Stosuję też leki ssri: sertralinę i wenlafaksynę, oraz doraźnie zopiklon na sen. Żadnych innych leków nie biorę, alkohol pijam nie częściej niż raz w miesiącu. Robiłem też niedawno badania krwi (morfologię i parę innych jak FSH, testosteron, TSH) wszystko w normie. Co mże być przyczyną tego strzelania. Czy to może być wciąż efekt okresu przemęczenia, albo może brakuje mi przewlekle jakichś makro/mikroelementów, albo na przykład mój organizm nie jest przystosowany do trzymania tak niskiego poziomu tkanki tłuszczowej (ok 10%) bo dawno nie byłem tak wycięty. Albo może to leki psychiatryczne które zażywam. Zopiklon stosuję od niedawna i to by się zbiegało w czasie z tym strzelaniem, ale nie biorę go codziennie tylko raz góra dwa razy w tygodniu. Takie strzelanie nie byłoby dla mnie w ogóle niepokojące gdybym je miał od zawsze, ale u mnie pojawiło się nagle więc niepokoję się o stan ogólny organizmu. Podałem dużo informacji więc proszę o jakąś sensowną odpowiedź co może być przyczyną. Bardzo bym prosił o nie dodawanie komentarzy typu proszę się udać do ortopedy specjalisty. Co on mi zrobi? USG kolana?

Tak zwane strzelanie w stawach najczęściej związane jest z gromadzeniem się w ich obrębie pęcherzyków gazów i nie jest powodem do niepokoju. Spowodowane jest przeciskaniem mazi stawowej pomiędzy powierzchniami stawowymi w czasie ich ruchu. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.