Dlaczego od pięciu lat mam powiększone węzły chłonne?

Ja od 5 lat mam powiększone węzły chłonne (szyjne, po obu stronach , tamte jednak malutkie bo jedynie wyczuwalne ale jeden ma nadal około 1,5 cm po prawej stronie, w dodatku migdały , później doszły żuchwowe a pachwinowe w połowie zniknęły) , miałam wtedy 12 lat, zrobiłam badania krwi na raka i było wszystko w porządku, ostatnio (lipiec 2017)po infekcji bakteryjnej gardła - bardzo bolesnej, bo nie byłam w stanie łykać niczego , pozostał mi duży węzeł chłonny , po prostu po chorobie nie zmalał , jedynie stał się miekki i nie boli , wyleczyłam antybiotykiem. w sierpniu robiłam morfologię i wszystko w porządku również OB , mam sporo alergii, cukrzycę typu 1 od 2014r. I chora tarczycę oraz od urodzenia alergie skórne , suchość skóry , wysypki , z rok temu doszły zaczerwienienione suche powieki , mam też sporo stresów i podejrzewam depresję oraz zaburzenia lękowe , do lekarza nie pójdę bo dopiero za 5 miesięcy mogę iść sama , nie chce martwić rodziców , i nie ukrywam od pięciu tych lat boje się że mam raka. Od kilku lat mam krwiaki jakby rozlane na obu kolanach , gdy naprzyklad klękam bardzo boli. Dodam też że wszelkie moje infekcje typu przeziębienie trwają max. 2-3 dni, często już po jednym dniu czuje znaczna poprawę i są rzadkie. W 2014 EKG i USG jamy brzusznej w normie wszystko , dodam również ze gdy chodzę do szkoły (bo gdy mam wolne, i odpoczywam to nie) odczuwam duze zmęczenie , oraz znużenie jak i problemy z koncentracją , ogólnie nie mam problemu z wysiłkiem fizycznym , (nie jest dla mnie problemem pójść w góry , pojeździć na rowerze , natomiast bieganie jest sporym problemem)to chyba wszystko o moim zdrowiu. proszę o jakąś pomoc

Witam,

wskazana jest diagnostyka w Poradni Hematologicznej oraz zalecane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne, z pomocą specjalisty łatwiej będzie poradzić sobie z problemem.
Pozdrawiam serdecznie