Dlaczego odczuwam kłucie w nadbrzuszu?
Kobieta,25lat. Od paru miesiący,kłuje mnie w lewym nadbrzuszu,pod żebrem,ból nie występuje zawsze,najgorzej jest po obfitym posiłku,jak siedzę,jest to takie kłócie,uwieranie,czasem pieczenie.Mam luźne stolce,czasem wychodzą cienkie,przeważnie zawsze z resztkami niestrawionego pokarmu,czasem brudzą muszlę.Często mam wzdęty brzuch i duże gazy.Raz za czas mam taki ból brzucha który nachodzi mnie falami i kończy się właśnie gazami,lub wizytą w wc,biegunką luźną i lepką,po całym incydencie odczuwam pieczenie w lewym boku.Dodam,że czesto chodzę do wc,czasem 4x na dzień,przez co robią mi się pęknięcia w okolicy odbytu i lekko krwawi.Robiłam usg brzucha-ok,morfologia-ok,mocz-ok,ALT-ok,Amylaza z krwi-ok.A ból znowu się pojawia.W.ciągu 3 lat przytyłam 12kg,jadałam nieregularnie,od czego mogą być te bóle jakie badania jeszcze wykonać? BOJĘ SIĘ,że to coś poważnego.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Jak pozbyć się zgagi?
Witam. Pani objawy są bardzo złożone. Wskazana jest wizyta u lekarza z zebraniem szczegółowego wywiadu i badaniem fizykalnym. Jedną z przyczyn może być zapalenie błony śluzowej żołądka. Dla postawienia rozpoznania konieczna jest gastroskopia. Wskazana jest także wizyta u proktologa.