Dlaczego odczuwam lęk dotyczący zdrady partnera?

Mam wspaniałego faceta, jest już moim narzeczonym. Oświadczył się, czyli powinnam być pewna, że nic tego nie zmieni, a jednak nie opuszcza mnie lęk przed tym, że on mógłby mnie zdradzić. Wpływa to na moje zachowanie względem mojego partnera, bo bardzo go kontroluje, wypytuje. Czasem staram się tego nie robić, ale wtedy w mojej głowie toczy się bitwa myśli. Proszę o pomoc bo nie radzę już sobie.

Przyczyny mogą być różne i bez większej ilości szczegółów trudno cokolwiek stwierdzić. Z pewnością ma Pani problem z zaufaniem, a bez zaufania relacja z czasem będzie się psuć. Polecam skonsultować się z psychologiem, który pomoże pani w odnalezieniu przyczyny trudności i popracuje z panią nad ich rozwiązaniem. Pozdrawiam

Witam,
Problem o którym piszesz może mieć wiele przyczyn, których nie da się niestety stwierdzić bez wnikliwego przyjrzenia się Twojej "historii życia". Dlatego zachęcam Cię do spotkania z psychologiem, który na pewno pomoże Ci lepiej zrozumieć siebie i swoje zachowania, a także uzyskać nad nimi większą kontrolę. Pozdrawiam, Monika