Dlaczego odczuwam lęk, kiedy muszę powiedzieć imię mojego partnera?

Witam, czy ze mną jest coś nie tak, nie wiem dlaczego ale odczuwam dziwny lęk gdy mam zwrócić się do swojego wieloletniego partnera po imieniu, bardzo rzadko to robię, zwracam się do niego jakby bezosobowo, natomiast nie mam tego problemu w kontaktach z innymi pozostałymi osobami wokół których się obracam. Jest tak chyba od samego początku, nie używam też innych zwrotów, typu kochanie, czy jakieś inne pieszczotliwe. Jestem świadoma tego problemu. Z czego to może wynikać?

Witam, takie zachowanie może wynikać z wielu różnych przyczyn, warto porozmawiać dłużej o tym z psychologiem i zastanowić się nad tym. Napisała Pani że odczuwa lęk przed wypowiedzeniem imienia lub okazywania czułości słowami. Dystans emocjonalny może wynikać z lęku przed bliskością, utratą niezależności, nadmiernej kontroli, zranieniem, porzuceniem lub usidleniem, brakiem zaufania, doświadczeniami z przeszłych związków Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ lub może Pani skorzystać z pomocy w prywatnym gabinecie.
Pozdrawiam serdecznie

Witam.
Proponuję Pani wizytę u psychoterapeuty, co pozwoli na dokładne omówienie i wyjaśnienie problemu, a także pomysł na jego rozwiązanie.
Życzę powodzenia i sukcesu,
Dariusz Pysz-Waberski

Witam,
Skoro sama określa Pani opisaną sytuację "problemem" oraz ma Pani chęć, aby ją zmienić, proszę skorzystać z konsultacji psychologicznej. Przyczyn może być wiele, ale jeśli sytuacja trwa przez lata, źródło najwidoczniej znajduje się na początku związku lub w okresie przed związkiem, sięgającym pierwszych relacji damsko- męskich; relacji rodzinnych. Podlega to pracy psychologicznej.
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek