Dlaczego oko szczypie, łzawi a widzenie nie jest czyste?

Witam, mam problem od 2 miesięcy z lewym okiem, gdy rano się budzę zaczyna piec mnie oko, szczypać, łzawić i w ciągu dnia mam przymglone widzenie, podczas czytania coś na telefonie/komputerze widzę podwójnie literki. Oko po jakimś czasie wraca do normalnego stanu, ale po jakimś czasie znów się dzieje to samo. Byłam z tym u okulisty i powiedział, że nic się z okiem nie dzieje.
KOBIETA, 19 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią problemy mogą być wywołane przez czynniki, których okulista nie wziął pod uwagę. Należą do nich m.in. zespół suchego oka, alergie, migreny, czy po prostu zmęczenie wzroku.

W przypadku zmęczenia wzroku oraz zespołu suchego oka, zalecamy udanie się do apteki i poproszenie farmaceuty o odpowiednie krople do oczu, które będą w stanie nawilżyć ten organ (warto też sięgnąć po tzw. sztuczne łzy).

Jeżeli problem wynika z innych dolegliwości, takich jak alergia lub migreny, zalecamy kontakt z alergologiem, czy neurologiem, którzy będą w stanie zaproponować odpowiednie formy leczenia.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-oka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.