Dlaczego pierwszy raz mnie nie bolał?

Witam, Mam 19 lat i kilka dni temu współżyłam z narzeczonym, który ma 20 lat. Byłam dziewicą, lecz podczas "rozdziewiczania" nie poczułam żadnego bólu, ale krew była. Czy to jest normalne? Dodam, że przed stosunkiem była ostra gra wstępna. Czy to pod wpływem adrenaliny nie poczułam bólu?
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Błona dziewicza u większości dziewcząt jest nienaruszona do czasu pierwszego stosunku. Zdarza się jednak, że jest nie w pełni wykształcona bądź wcześniej dojdzie do jej przerwania, np. używając za dużych tamponów.
Niewystąpienie dolegliwości bólowych nie świadczy o nieprawidłowościach i nie budzi niepokoju.
Ze względu na rozpoczęcie współżycia zalecam wizytę kontrolną u ginekologa.
Pozdrawiam