Dlaczego po kontaktach seksualnych odczuwam uporczywe swędzenie w okolicach pochwy?

Witam, od jakiegoś czasu po kontaktach seksualnych odczuwam uporczywe swędzenie w okolicach pochwy, leczę sie na drozdzyce, jednak po praktycznie kazdym seksie problem znow wraca, ponadto od paru dni borykam sie z kłuciem odbytu, z tym ze tylko wieczorem, zauwazylam w okolicy odbytu niewielka wypustkę, czy moga to byc hemoroidy? Co zrobic z nawracającymi drozdzycami? Dziekuje za kazda odpowiedz i pomoc.

Lek. Wojciech Zygmunt

Nawracająca drożdżyca pochwy wymaga leczenia nie tylko pani, ale również partnera, który może być powodem nawracających dolegliwości. Powinna pani udać się na wizytę do ginekologa, ponieważ wymagane będzie przepisanie leków przeciwdrobnoustrojowych. Co do "wypustki" okolicy odbytu, o której pani wspomina, to należy się udać się do lekarza, by ktoś mógł to obejrzeć. Należy zaznaczyć iż hemoroidy są tworami fizjologicznymi i nie zawsze wymagają leczenia. Ale nie można tego potwierdzić bez dokładnego obejrzenia i zbadania okolicy odbytu.