Dlaczego po nałożenu makijażu skóra twarzy się łuszczy?

Witam. Mam taki problem ze skórą na twarzy, gdy nałożę makijaż na twarz to mi się zaczyna łuszczyć skóra na czole i w okolicy nosa. Co nam zrobić? Czy stosować jakąś maść czy peeling ? Proszę o jakiś dobry sposób , w czerwcu mam wesele i chcę jakoś wyglądać . Dziękuję

Dzień dobry,

Być może podkład, który Pani używa jest zbyt wysuszający dla skóry. Najlepiej udać się do specjalisty, który dokładnie obejrzy cerę, doradzi Pani w sprawie kosmetyków jakie należy stosować oraz zaproponuje odpowiednie zabiegi poprawiające wygląd skóry.

Pozdrawiam serdecznie.

Być może ma Pani przesuszoną skórę. Warto wykonać peeling i zabiegi nawilżające. Można się skonsultować u kosmetyczki lub lekarza medycyny estetycznej ze swoją skórą i osoby dobiorą odpowiednie zabiegi aby poprawić stan skóry. Doradzą odpowiednią pielęgnację domową.