Dlaczego po stosowaniu tabletek okres mi się nie uregulował?

Dzień dobry, mam 23 lata. Moje pytanie dotyczy miesiączki, a mianowicie rok temu przeżyłam śmierć dziecka, po czym moje miesiączki nie występowały. Od 7 miesięcy staramy się z mężem o dzidziusia i nic. Przez 9 miesięcy brałam tabletki na wywołanie miesiączki. W 16 dniu cyklu przez 10 dni i miesiączka występowała na początku po 23 dniach, a ostatnio doszło regularnie do 28 dni. Po tych 9 miesiącach postanowiłam odstawić je myśląc, że po takim czasie powinna już miesiączka sama zaskoczyć. A tu niespodzianka. Przez ok. 7 dni miałam śluz owulacyjny w ok. 20 dniu cyklu. Mija 33 dzień cyklu, a miesiączki nie ma, za to mam kłucia jajników, takie delikatne bez żadnego bólu. Miałam robione badania hormonalne i usg i wszystko jest dobrze. Boję się, że znowu będę musiała brać te leki, a skoro nie ułatwiły mi zajścia w ciążę to wolałabym ich nie brać. Jestem w stałym kontakcie z ginekologiem, a on każe mi brać je wciąż. Tyle czasu czekam na dzidziusia i nic. Tracę już nadzieję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Z tego wynika, że leki, które wcześniej Pani przyjmowała są w tym przypadku konieczne. Być może jeszcze za krótko je Pani przyjmowała, aby uzyskać oczekiwany efekt. Dlatego proponuję zastosować się do zaleceń ginekologa.

Pozdrawiam