Dlaczego po wysiłku fizycznym boli mnie brzuch?

Witam! Mam 13 lat i od pewnego czasu po wysiłku fizycznym strasznie boli mnie brzuch. Towarzyszy mu również biegunka. Nigdy wcześniej nie miałam z tym problemu. Wszystko zaczęło się od czasu, kiedy zaczęłam ćwiczyć w domu. Na początku robiłam 100 brzuszków każdego dnia, jednak na następny dzień pojawił się mój problem. Postanowiłam poszukać jakiś innych ćwiczeń. Zaczęłam ćwiczyć A6W (Aerobiczna 6 Weidra), jednak ból jeszcze bardziej się pogorszył. Postanowiłam z nich zrezygnować i zaczęłam jeździć na rowerku do ćwiczeń ok 20 km każdego dnia. Oczywiście z przerwami po kilku km. Znowu pojawił się ból, lecz tym razem w dolnej części. Jest to ból podobny podczas miesiączki, jednak nie jest to od niej ponieważ miałam ją 2 tyg. temu. Proszę o pomoc! Nie chcę iść do lekarza, ponieważ boję się, że skieruje mnie na gastroskopie lub inne nieprzyjemne badania. Jakie powinnam wykonywać ćwiczenia?

Witam!

Przyczynę dolegliwości ustalić można tylko po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu lekarskiego i badania przedmiotowego. A to możliwe jest tylko podczas wizyty u lekarza. Doradzam zatem wizytę u lekarza rodzinnego - prawdopodobne jest ustalenie przyczyny na podstawie wyżej wymienionych czynności, bez badań dodatkowych, a w razie potrzeby badania endoskopowe - np. gastroskopia - nie wydają się być pierwszymi z kolei. Raczej zasadne może się okazać wykonanie badań obrazowych - jak USG czy tomografia komputerowa, które nie są bolesne ani uciążliwe.

Pozdrawiam