Dlaczego podczas dializ otrzewnowej dochodzi do utraty białka?

Dlaczego podczas dializ otrzewnowej dochodzi do utraty białka. jaki składnik preparatu powoduje jego spadek

Piotr Pilarski

Podczas dializ dochodzi do oczyszczenia organizmu nie tylko ze szkodliwych produktów metabolizmu ale także z potrzebnych składników jak białko. Jest to charakterystyczne dla dializ odpowiedzialne za to są stężenia w płynie dializacyjnym.

Pozdrawiam.