Dlaczego jedzenie dużych ilości białka nie jest wskazane w parkinsonie?

Dlaczego jedzenie dużych ilości białka nie jest wskazane w parkinsonie? Podobno wskazana jest dieta z włoch?

Zażywanie lewodopy zwiększa też zapotrzebowanie na witaminy z grupy B, przede wszystkim B6, B12, PP i kwas foliowy. Dieta śródziemnomorska w nie obfituje, dlatego jest ona rekomendowana (z uwzględnieniem indywidualnych modyfikacji) dla pacjentów.

Literatura faktycznie podaje,że duża ilość białka w diecie jest niewskazana, chodzi tutaj głównie o poziom wchłaniania leków na chorobę Parkinsona. Ale białko w diecie jest również potrzebne i nie należy go całkowicie eliminować. Zaleca się zachowanie odpowiedniego odstępu pomiędzy posiłkiem a zażyciem leku. Więcej na ten temat powie dietetyk, zachęcam też do zapoznania się z poradnikami dietetycznymi dla osób z chorobą Parkinsona, są dostępne w księgarniach albo proszę skontaktować się ze stowarzyszeniem, które w Pani miejscowości zrzesza osoby z ch.Parkinsona.
Pozdrawiam