Dlaczego pojawił się taki problem z pochwą podczas stosunku seksualnego?

Oboje z partnerem nie mieliśmy wcześniej kontaktów seksualnych. Doszliśmy do etapu, że włożył członek do pochwy, ale tylko kawałek. Więcej nie da rady, bo coś blokuje, nie wiem, kość? Stosujemy lubrykant i jesteśmy dobrze nawilżeni. Kochamy się też w dni płodne. Próbujemy tylko w misjonarskiej pozycji, bo przeczytaliśmy, że na pierwszy raz najlepsza. Co mamy robić? Czy coś jest ze mną nie tak? Partner ma grubego penisa.
KOBIETA, 27 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

pierwsze doświadczenia seksualne mogą być trudne i wymagają cierpliwości oraz zrozumienia. Ważne jest, aby próbować podejść do sytuacji zrelaksowanym. Komunikacja między partnerami jest kluczowa w takich momentach. Rozmawianie o swoich uczuciach, potrzebach i granicach może pomóc zrozumieć się nawzajem i zminimalizować stres związany z próbą penetracji.

Warto zwrócić uwagę na odpowiednie przygotowanie przed próbą penetracji. Dłuższa i bardziej intensywna gra wstępna oraz korzystanie z odpowiedniej ilości lubrykantu mogą pomóc w zwiększeniu komfortu i ułatwieniu penetracji.

Jeśli jednak próby penetracji nadal są bolesne lub nieudane, mogą istnieć różne przyczyny takiej sytuacji (dyspareunia). W takim przypadku zalecamy skonsultowanie się z ginekologiem w celu przeprowadzenia odpowiednich badań i wykluczenia ewentualnych fizycznych przeszkód, które mogą utrudniać ten proces.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podczas-stosunku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.