Dlaczego pojawiła się u mnie leukocytoza?

W 2014 11 byłem w tym czasie w szpitalu psychiatrycznym podawano mi lek klozapol i po tym leku pojawiła się u mnie leukocytoza. Przez ten czas wyniki miałem w granicach WBC od 15 do 20, LYM, MON, GRA procentowo w normie.Czytając o tym leku znalazłem , że może powodować uszkodzenie szpiku kostnego. Co to może oznaczać?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Ten lek może przejściowo powodować zaburzenia pracy szpiku, co powoduje zmniejszenie liczby białych krwinek, czasem też czerwonych i płytek krwi. Po odstawieniu leku zazwyczaj wszystko wraca do normy. Tak jak Pan zauważył pojawiła się leukocytoza a nie leukopenia, więc może wyniki tamtych badań mogły być spowodowane innymi przyczynami. Jeżeli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości zawsze może Pan zapytac o to swojego lekarza rodzinnego.