Dlaczego przez soczewkę jednej firmy widzi się dobrze, a przez innej firmy źle?

witam:)Po kupnie soczewek Coopervision o mocy -3,5 ( z dodatkowym filtrem UV) nastąpiło pogorszenie widzenia. Kupiłam więc z powrotem soczeki Coopervision ale bez filtru i tak samo;/z dna na dzień oko przestało tolerować soczewkę tej firmy,dlaczego tak się dzieje ? Dlaczego przez soczewkę jednej firmy widzi się dobrze, a przez innej firmy(o tej samej mocy) źle ?

Witam.
Odpowiedz jest banalnie prosta : jedne soczewki mają lepsze parametry uwodnienia oraz przepuszczalności tlenu do rogówki , a inne w/w parametry mają znacznie gorsze i stąd ta różnica.
Pozdrawiam