Dlaczego puls i ciśnienie nagle wzrastają?

Witam Od 2 tygodni moje ciśnienie oraz puls gwałtownie wzrasta. Lekarze stwierdzili tachykardie. Puls dochodzi do 140 uderzeń, natomiast ciśnienie w granicach 150/80. Następnie spada i wszystko wraca do normy. Dostałem betablocker. Jednak ciągle mam uczucie, że nie mogę w pełni dobrze oddychać. Tzn. że mam zadyszke - mimo braku wysiłku. Sytuacja ta mnie stresuje i wiem, że to też może być powód tego co się dzieje. Czy tabletki będą działać od razu czy potrzebuje czasu żeby wszystko się pomału unormowalo. Ekg jest w normie i w tej kwestii nie ma żadnych zagrożeń. Jestem mezczyczna i mam 26 lat.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Potrzebny jest dłuższy czas aż leki zaczną działać. W trakcie terapii powinien Pan być pod stałą kontrolą lekarza.