Dlaczego taki krótki okres???

Tabletki antykoncepcyjne brałam 2 lata i postanowiłam z nimi skończyć. Pierwszy okres, ten z odstawienia, był taki jak zawsze (5 dni okresu), drugi, czyli ten "normalny" dostałam 30 dni później, z tym że trwał on tylko 2 dni (1 dzień normalne krwawienie, 1 dzień brązowa wydzielina). Czy to jest normalne po odstawieniu tabletek?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zbyt krótkie krwawienie miesiączkowe po odstawieniu pigułek nie jest "standardowym" zjawiskiem...  Istnieje prawdopodobieństwo, że to, co Pani opisuje to nie był okres, tylko np. krwawienie towarzyszące owulacji. Po odstawieniu pigułek może ona nastąpić ze sporym opóźnieniem. Krwawienia towarzyszące owulacji mogą trwać właśnie do dwóch dni... Krwawienia niezwiązane z miesiączką mogą być spowodowane także innymi przyczynami - np. zaburzeniami hormonalnymi oraz nadżerką. Może warto udać się do lekarza - zwłaszcza, jeśli nie robiła Pani cytologii w ciągu ostatnich dwóch lat.

Pozdrawiam!