Dlaczego tyję? Jak mogę schudnąć?

Witam, mam 20 lat i nadmiar wagi, około 30 kg. Tyle przytyłam w przeciągu kilku miesięcy, brałam pewne tabletki antykoncepcyjne i odstawiłam z dnia na dzień, sama. Po miesiącu zauważyłam, że tyję po prostu w oczach. Nie wiem, jak sobie z tym poradzić, bo już nawet chodzenie nie jest dla mnie przyjemnością. Strasznie bolą mnie nogi. Nie wiem, co mam zrobić, bo jest mi okropnie ciężko z moim nadbagażem...
20 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Zdecydowanie powinnaś skontaktować się osobiście z lekarzem w sprawie tego problemu. Niekontrolowane tycie nie jest bowiem fizjologiczne i być może wynika na przykład z różnego typu zaburzeń hormonalnych. Ich leczenie przyczynowe pomaga opanować problem, a w miarę leczenia waga ulega zmniejszeniu. Skierowanie do specjalisty możesz dostać od lekarza rodzinnego.