Dlaczego w ciąży mam takie problemy ze snem?

Witam. Obecnie rozpoczynam 35 tc. Parę dni temu bylam w szpitalu z zagrożeniem porodu przedwczesnego i zdjęto mi pessar przez infekcje. Wczoraj złapał mnie silny bol w prawym boku promieniujacy na noge i pachwine. Skurcze były wraz z bólem pleców. Duży ból krocza i bioder. Brałam no spy ale nie pomagały. Zasnelam. Obudziłam się rano jednak bol wciąż jest jak nie na górze brzucha jakby ktoś mnie tam pasem scisnal, to nagły ból pachwiny, i wciąż bol plecow. Dziecko jest aktywne tak samo jednak wczoraj czułam mocne szarpiace kopniecia. Dziś jest lepiej jednak bóle nie ustępują mimo nospy i asparginu. Brzuch nie jest obniżony. Nie mogę w ogóle już leżeć na plecach bo brzuch jest ciągle wtedy napięty i bolesny. Czy mam się niepokoić ?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku powinna Pani zgłosić się do lekarza, ponieważ leczenie objawowe nie przynosi efektów.