Dlaczego w dalszym ciągu nie dostałam okresu?

dzień dobry córka w maju skończy 2 lata . karmiłam piersią do lutego . nadal nie dostałam miesiączki . wizytę u lekarza mam dopiero 20 marca . mój problem jest jeszcze taki ze mam jakby wzdety brzuch zawsze pod wieczór rano jest jeszcze w miarę ale wieczorem wyglądam jakbym była w ciąży . odczuwam również dziwne pulsowanie , ruchy w podbrzuszu raz z lewej strony raz z prawej . czy to mogą być ruvhy dziecka czy już mam jakas paranoje .
KOBIETA, 34 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim powinna Pani w pierwszej kolejności wykluczyć ciążę. Proszę więc wykonać test ciążowy z moczu lub krwi – oznaczając poziom beta-HCG.

Wspomina Pani, że karmiła piersią córkę do lutego. To całkiem niedawno, a powrót menstruacji po odstawieniu dziecka od piersi jest kwestią indywidualną. Możliwe więc, że niebawem pojawi się u Pani krwawienia miesiączkowe. Jeśli test ciążowy da wynik negatywny, to proszę cierpliwie poczekać na wizytę u ginekologa, która zapewne wiele wyjaśni.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych specjalistów umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-odstawieniu-dziecka-od-piersi,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-po-odstawieniu-dziecka-od-piersi,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczkowania-po-odstawieniu-dziecka-od-piersi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.