Dlaczego wciąż mam ten ból ramienia po szczepieniu na Covid?

Witam, po przyjęciu szczepionki Johnson (ponad miesiąc temu) nadal boli mnie ramię oraz nie mam miesiączki, mam 29lat. Czy to normalne?
KOBIETA, 30 LAT około miesiąca temu

Aborcja

Aborcja to kontrowersyjne zagadnienie. Wiele osób chciałoby ją zalegalizować, jednak polskie prawo tego nie dopuszcza. O aborcji wypowiada się prof. Krzysztof Czajkowski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani,

Szczepionka Johnson&Johnson jest preparatem jednodawkowym, który zabezpiecza przed zakażeniem koronawirusem. Jest to szczepionka wektorowa, gdzie jest potrzeba dłuższego czasu do wytworzenia przeciwciał niż w przypadku szczepionek mRNA.

Preparat ten, tak jak każde lekarstwo może powodować skutki uboczne, a należą do nich między innymi: miejscowe powiększenie węzłów chłonnych, ból i obrzęk w miejscu ukłucia, ból głowy, biegunka, wymioty oraz podwyższona temperatura ciała.

Jeśli chodzi o brak miesiączki to nie ma konkretnych danych, na temat wpływu szczepienia na opóźnienie i rozregulowanie cyklu. Możliwe jest, że nałożyły się u Pani inne czynniki, które wpłynęły na ten stan.

Proponujemy konsultację z lekarzem rodzinnym w celu rozwiania wszelkich wątpliwości.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/szczepionka-johnson-johnson-jakie-sa-najczestsze-powiklania-czy-moga-wystapic-zakrzepice

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty