Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Długa miesiączka

Witam serdecznie!
Mam 17 lat przez ostatnie 3 miesiące byłam bardzo nerwowa i myślę, że przez to miałam troszkę nieregularną miesiączkę. W tym miesiącu spóźnił mi się okres 2 tygodnie, w dodatku na początku był to brązowy śluz. Natomiast później po 3 dniach pojawiła się normalna miesiączka, bardzo obfita, która trwa już 3 tygodnie;/wcześniej, gdy spóźniał mi się okres zrobiłam cztery testy ciążowe 3 pierwsze wyszły negatywne, natomiast ostatni pozytywny.

Po zrobieniu tego ostatniego testu po około 2 godzinach dostałam te brązowe plamienia. I nie wiem czy wynik testu był pozytywny, przez to, że byłam bliska miesiączki, czy może jestem w ciąży i jest coś ze mną nie tak? A może po prostu nie jest to ciąża, a tak długi okres jest spowodowany przez nerwy?
Proszę o pomoc i z góry dziękuję bardzo

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam!

Pozytywny test ciążowy oznacza, że doszło do zapłodnienia. Bardzo niepokojące jest tak długie krwawienie, które Pani opisuje. W zasadzie są 2 prawdopodobne przyczyny takich objawów. Po pierwsze mogło dojść do poronienia (dość częste we wczesnej ciąży). Z drugiej strony przyczyną może być ciąża pozamaciczna. Dochodzi do niej, gdy jajo płodowe umiejscowi się poza jamą macicy (najczęściej w jajowodzie). Krwawienie może być spowodowane uszkodzeniem naczyń przez rozwijający się zarodek lub pęknięciem ciąży.

Niezależnie od przyczyny musi Pani niezwłocznie udać się na ginekologiczną izbę przyjęć. Każda z tych sytuacji może zagrażać Pani zdrowiu, a nawet życiu.

Lekarz.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy