Długi czas oczekiwania operacji usunięcia polipów

po operacji usunięcia jelita grubego wraz z odbytem wyłoniono stomię na której po badaniu tomografii komputerowej wykryto polipy D37 do usunięcia operacyjnego badanie wykonano 01-12-2015r a wyznaczony termin operacjj wyznaczono na 04-01-2017r czy to nie jest za długi okres oczekiwania czy polipy te nie zrakowieją kto ponosi za to odpowiedzialność jestem po trzech operacjach do czwartej w w/w terminie mogę nie doczekać czy jest jakaś terminologia zależna od zagrożenia proszę o wyczerpującą odpo

Decyzję w sprawie terminu operacji podejmuje chirurg bezpośrednio badający pacjenta i oceniający obecne wszystkie wyniki badań. Skoro nie widzi wskazań do szybkiego terminu operacji (polipy łagodne - wszystko zależy od konkretnego typu histopatologicznego) to taki właśnie może być termin. Najlepiej w tej sprawie rozmawiać bezpośrednio z chirurgiem, który ustalał termin operacji.