Do jakiego lekarza mam się udać z tym tk głowy?

Witam miałam Badanie TK Głowy dostałam opis. Mózg i móżdżek bez podejrzanych zmian ogniskowych w badaniu natywnym. Układ komorowy symetryczny, nie przemieszczony, nieucisniety, nieposzerzony. Na pograniczu trzonu i lewego skrzydła większego kości klinowej widoczny obszar sklerotyczny ok. 16x14mm -do kontroli proszę o poradę do jakiego lekarza mam się udać

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę zapisać się do lekarza, który posiada specjalizację z neurologii. Lekarz ten zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Będzie więc w stanie zinterpretować powyższy wynik tomografii komputerowej głowy oraz zalecić dalsze postępowanie.

Może Pani zapisać się na wizytę w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, która będzie bezpłatna. Konieczne wówczas jest skierowanie wydane przez lekarza rodzinnego. Jeśli zdecyduje się Pani na wizytę prywatną, skierowanie nie będzie konieczne, a czas oczekiwania na wizytę z pewnością krótszy.

Na naszym portalu znajduje się ranking lekarzy według konkretnych specjalizacji. Pod linkiem https://ranking.abczdrowie.pl/s/neurolog znajdują się właśnie neurolodzy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.