Do jakiego lekarza mam się zgłosić, gdy nie mam miesiączki?

Mój problem polega na tym, że od kilku miesięcy nie mam miesiączki. Spowodowane jest to odchudzaniem. Gdy moja waga spadła zbyt drastycznie, opamiętałam się i zaczęłam się normalnie i zdrowo odżywiać. Co najmniej od 4 miesięcy odżywiam się normalnie (przytyłam 10 kg). Jednak miesiączka nadal nie wróciła. Byłam przekonana, że wystarczy zdrowe odżywianie i wszystko wróci do normy. Myślalam, że może na to potrzeba więcej czasu, że organizm po takich stratach powoli się odbudowuje. Sama nie wiem. Mój problem polega też na tym, że, no, niestety, boję się iść do lekarza, ze względu na to, że tak długo z tym zwlekałam. Chciałabym się dowiedzieć do jakiego lekarza powinnam się zgłosić? Proszę o poradę! To bardzo ważne dla mnie! Liczę na fachowa poradę! Pozdrawiam!

Niestety, nie podaje Pani aktualnej masy ciała oraz wzrostu. Być może nadal ma Pani zbyt niską wagę. Przy drastycznym odchudzaniu mogły też pojawić się inne problemy: anemia, zaburzenia elektrolitowe, hormonalne, układu krążenia. Powinna się Pani zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci odpowiednie badania, może również skierować do endokrynologa. Konieczna jest również konsultacja u psychiatry - tu nie jest wymagane skierowanie.