Do jakiego lekarza się zgłosić, aby zacząć jeść normalnie?

Witam. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nęka mnie jednak jeszcze jedno pytanie. Do jakiego lekarz powinnam się zgłosić, by zacząć jeść w miarę normalnie, ja już nie pamiętam, jak to wyglądało, boję się bardzo kolejnych rewolucji żołądkowych...;/ Zanik okresu wystąpił u mnie w październiku, zawsze miałam z nim problem, przypuszczam, że wcześniej występował jedynie jako efekt środków hormonalnych, które jednak bardzo źle znoszę... co mogę zrobić...? Dziękuję za wysłuchanie mnie, serdecznie pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Leczenie zaburzeń odżywiania polega przede wszystkim na psychoterapii. Najlepiej byłoby więc, gdyby nawiązała Pani kontakt z psychoterapeutą specjalizującym się w leczeniu zaburzeń odżywiania się. Psychoterapeutą może być psycholog lub lekarz psychiatra. Najczęściej polecaną metodą psychoterapeutyczną jest psychoterapia poznawczo-behawioralna. Listę certyfikowanych psychoterapeutów poznawczo-behawioralnych może Pani znaleźć na stronie: http://www.pttpb.pl/.

Osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania powinny regularnie kontrolować stan zdrowia somatycznego - wskazane jest okresowe badanie lekarskie i badania laboratoryjne. Jeśli psychoterapeuta nie jest lekarzem, to oprócz psychoterapii powinna Pani zgłaszać się np. do lekarza rodzinnego lub internisty.

Ponadto wskazana jest konsultacja u ginekologa aby wykluczyć inne przyczyny braku miesiączki.

Leczenie anoreksji i bulimii niejednokrotnie wymaga współpracy kilku profesjonalistów.

Z pozdrowieniami