Do jakiego lekarza się udać z tym bólem w klatce piersiowej?

Witam , mam 39 lat , nie jest jakaś chuda ale tez nie otyła , ostatnio podczas chodzenia boli mnie w klatce piersiowej i spłyca mi się oddech , mam nadciśnienie kontrolowane przez lekarza w Norwegi , będę w Polsce na wakacje i chciałam bym się dowiedzieć do jakiego lekarza najlepiej się zgłosić i czego to może być objaw ? Pozdrawiam

Witam. Przyczyn bólu w klatce piersiowej jest bardzo wiele. Ważny jest ich charakter, sytuacje, w których się pojawiają i ustępują. Konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, zebranie wywiadu nt. chorób przewlekłych, przeprowadzenie badania fizykalnego. Postawienie diagnozy z poziomu portalu jest niemożliwe.