Do jakiego lekarza udać się z powiększonymi węzłami chłonnymi o charakterze odczynowym?

Witam, ok. 6 mscy temu wyczułam na szyi guzek (ok. 1 cm). Jakiś czas później zauważyłam drugi guzek. Gdy po ok. 3 miesiącach guzki nie znikły udałam się do lekarza rodzinnego, który stwierdził powiększenie węzłów chłonnych o charakterze odczynowym i powiedział, że samo przejdzie. Niestety nie przeszło, guzki nadal się utrzymują, a ja nie wiem czy powinnam się tym niepokoić. Do jakiego lekarza powinnam się udać? Dodam, że odczuwam też uczucie przeszkadzania w gardle.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza hematologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Przed wizytą warto byłoby tak sądzę udać się do lekarza otolaryngologa aby wykluczyć przyczyny laryngologiczne.