Do jakiego specjalisty udać się w przypadku kaszlu, osłabienia, bólu głowy, zaburzeń koncentracji oraz wymiotów?

W sobotę wezwałam pogotowie z powodu nagłego pieczenia i bólu w mostku i lewej piersi. Nie byłam wtedy zdenerwowana ale od roku żyje w ciągłym stresie. Od trzech tyg mam kaszel który znika ipo kilku dniach się pojawia. Od półtora tygodnia mam wymioty raz dziennie. Jestem osłabiona, mam bóle głowy nie potrafię się skoncentrować na łatwych rzeczach. Lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi tabletki na zgagę i nie zlecił żadnych badań krwi czy wizyty u specjalisty. Ratownik z pogotowia sugerował wszelkie badania krwi i konsultacje specjalisty aby lekarz pierwszego kontaktu dał mi skierowania. Do jakiego lekarza specjalisty mam się udać ? Dziękuje z góry za odpowiedz

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt i za zaufanie :)

Nie napisała Pani, jaki styl życia prowadzi Pani na co dzień - to ma fundamentalne znaczenie.

Zaprezentowane przez Panią symptomy, mogą wskazywać na odpowiedź Pani organizmu, na przewlekający się stres emocjonalny,
za Pani słowami: "...Nie byłam wtedy zdenerwowana ale od roku żyje w ciągłym stresie... ."

Z Pani relacji, wynika że jest Pani świadoma obecności chronicznego stresu emocjonalnego, w Pani codziennym? życiu.

Zalecana byłaby ponowna konsultacja, u Lekarza pierwszego kontaktu, z zasygnalizowaniem Lekarzowi o zaistniałym zdarzeniu (celem uzyskania skierowania na podstawowe/kontrolne badania diagnostyczne - proszę poprosić o skierowanie, Lekarza pierwszego kontaktu).

Widziałabym również potrzebę bezpośredniej konsultacji specjalistycznej, w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz ewentualnego/komplementarnego leczenia.

Serdeczności oraz satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605