Do kogo udać się z problemem podwójnego podbródka i opadającymi policzkami?

Do kogo udać się z problemem podwójnego podbródka i opadającymi policzkami? Do lekarza medycyny estetycznej czy kosmetologa? Zawsze byłam szczupła i zawsze miałam pucołowate policzki. Ostatnio nieco przytyłam, wygląd mojej twarzy pogorszył się. Jakie zabiegi byłyby bezpieczne, nieinwazyjne?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania.

W celu dobrania odpowiedniego zabiegu warto skonsultować ten problem z lekarzem medycyny estetycznej, który po obejrzeniu stanu skóry zaproponuje najlepsze rozwiązanie.

Istnieje wiele zabiegów, które pozwalają zmniejszyć lub zlikwidować problem opadających policzków i podwójnego podbródka. Są to m.in. liposukcja, lipoliza laserowa, czy iniekcyjna. Ich dobór często zależy od zaawansowania problemu. Warto jednak pamiętać, że oprócz możliwych zabiegów chirurgicznych warto wypróbować kilka ćwiczeń, które wykonywane regularnie mogą zapewnić skórze jędrność i poprawiają owal twarzy. Na naszej stronie, znajdzie Pani więcej informacji na temat tzw. jogi twarzy, która działa jak naturalny lifting:

https://uroda.abczdrowie.pl/joga-twarzy-naturalny-lifting-cwiczenia

Poniżej znajdzie Pani również propozycje ekspertów abcZdrowie na opisywany przez Panią problem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problem-z-podwojnym-podbrodkiem-i-opadajacymi-policzkami-u-mlodej-kobiety

Warto także zapoznać się z naszym artykułem na temat możliwych sposobów pozbycia się podwójnego podbródka:

https://uroda.abczdrowie.pl/drugi-podbrodek-przyczyny-cwiczenia-masaze-medycyna-estetyczna-inne-metody

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej