Dodatni wynik IgG przy jednoczesnym ujemnym IgM w badaniu na cytomegalię

Witam, proszę o interpretację tylko tego wyniku: CMV IgG 447(strzałka do góry), czyli jest podwyższony, i CMV IgM 0,46 (wynik ujemny -), norma dla tego wyniku zaczyna się od 0,85-1,5. Rozumiem, że ważniejszy jest wynik IgM, więc o tym wyniku chciałabym się czegoś dowiedzieś - jak go interpretować, z tego też wynika, że wynik IgM jest poniżej normy... Dodam, że jestem w 9 tygodniu ciąży. Pozdrawiam serdecznie.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Dodatni wynik oznaczenia przeciwciał w klasie IgG przy jednoczesnym ujemnym wyniku IgM świadczy o tym, że do zakażenia wirusem cytomegalii doszło u Pani w przeszłości. Rozwijającemu się płodowi zagraża jedynie świeża, pierwotna infekcja mamy w czasie ciąży - co oznacza, że nie ma Pani powodów do obaw.

Przeciwciała w klasie IgM są wskaźnikiem świeżego zakażenia - nie istnieje dla nich dolna granica normy. Fakt, że w Pani przypadku nie są one wykrywane przemawia jedynie na Pani korzyść.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.